Oyun yapma fikriniz var fakat oyun geliştirmeye dair bir bilgi sahibi değilseniz vermiş olduğumuz listeye göz atabilirsiniz.

1 - Construck 2

Kod yazmayı bilmeyenler için önerebileceğimiz ilk seçenek bu olacaktır. Grafiksel arayüze sahip yani sürükle bıraklar ile yapabileceğiniz güzel bir uygulama.

Oyun platfaromunu yayına almadan önce tek değişiklik le farklı platformalara çevirebilirsiniz. Ücretsiz olarak facebook, windows store, html 5 chrome web store aktarım yapabilirsiniz.

Ücretsiz versiyonun da 100 aksiyon, 4 nesne katmanı, 4 eş zamanlı özel efekt

2 - Game Maker : Studio

Sürükle bıraklarla oyun yapabileceğiniz başka bir platform. C benzeri bir yazılım dili ile kullanılara daha fazla imkanlar sağlıyor. Farklı platformlara aktarmak için kod değişikliği yapmanız da gerekmez.

3 - Unity 

2 ve 3 boyutlu oyunlar yapabilme imkanı sağlayan Unity en iyi özelliklerde oyun yapabilmeniz için c# hakim olmanız gerekiyor. Yaygın olarak kullanıldığı için internette çok fazla örnekler bulabilirsiniz.

Unity aktarım için çoğu platformu destekler. Windows, mac, linux, iso, webgl, facebook, ve oculus rift ve steam vr gibi sanal gerçeklik sistemlerini desteklemesinin yanı sıra, PS+, xbox one, wii u, switch gibi oyun konsollarına da rahatlıkla aktarım yapabilirsiniz.

4 - Godot Engine

2 ve 3 boyutlu oyun yapabilme imkanı sunar.  Sürükle bırak sistemine de sahiptir. Windows, mac, linux, iso, html5 platformlarına da uygulanabilir. İstediğiniz gibi kullana bilir ve bir kısıtlama olmadan satabilirsiniz.

5- Unreal Engine 4

Listedeki en profesyonel diyebileceğimiz yazılımdır. Kullanıcılara mümkün olduğu kadar hızlı geliştirme imkanı sunar. Kullanıcılara anlık ön izleme, yapay zeka, sinematrik araçlar ve işlem sonrası efektler gibi sistemler sağlar. Unreal engine 4, windows, mac, linux, iso, webgl, facebook, ve oculus rift ve steam vr uygulanabilir platformlar arasında yer alır. Youtube gibi video sitelerinde de çok fazla eğitim videoları bulunmaktadır.


Yorum Yap