Tüketicilerin %72’si bir ürünün fotoğrafını Instagram’da gördüklerinde o ürünü satın alma ihtimallerinin arttığını söylerken, %38’i de sıklıkla Instagram’da gördüğü ürünleri satın aldıklarını belirtiyor.  Instagram, başka mecralarda olduğu gibi bir linkle websitenize yönlendirme yapıp satış yapmanıza izin vermiyor. Tüm stratejileri size uygulamanın içinde tutmak.

E-ticaret platformlarıyla ve bunlara entegre gelen ödeme sistemleriyle Instagram’da satış yapabilmeniz mümkün. Ancak bu noktada karşınıza e-ticaret platformlarının aylık paket ücretleri, Türkçe dil desteği ve ödeme sisteminin yıllık sabit hizmet bedeli gibi engeller karşınıza çıkıyor. iyzico’nun link ile ödeme alma yöntemi, bu engelleri ortadan kaldırıyor ve oluşturduğunuz ürün linklerini alıcı ile DM’den, sosyal medyadan ya da kısa mesaj aracılığıyla paylaşmanızı ve kolayca ödeme almanızı sağlıyor. Link ile ödeme alma yöntemi sayesinde, bir websiteniz dahi olmadan, ister kurumsal ister bireysel (şirket sahibi olmayan) satıcı olarak, hiçbir teknik geliştirmeye ihtiyaç duymadan ürününüzün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Instagram mağazanızdan satmak istediğiniz ürün için bir link oluşturmak, bu linki alıcı ile paylaşmak ve ister peşin ister taksitle ürünün satışını gerçekleştirmek. Başlangıç ücreti olmadan, işinizin büyüklüğüne göre fiyatlandırma alternatifleri sunan link ile ödeme alma yöntemi sayesinde farklı para birimleriyle de ödeme alabilir, iyzico’nun kendini sürekli yenileyen güvenlik sistemiyle satışlarınızın güvenliğinizi de sağlayabilirsiniz.


Instagram, söylemine, zevkine inandığımız, tanıdığımız kişilerle etkileşime geçtiğimiz bir platform olarak öne çıkıyor. Bu sebeple ürünlerinizi, hizmetlerinizi kullanan kişilerin paylaştığı fotoğraflar, sizi beğendiklerinin ve online mağazanızın olumlu geri dönüş aldığının sosyal bir kanıtı. Bu kullanıcının yarattığı içerik, onu tanıyan ve aynı ürünü almak isteyen takipçisinin de bu paylaşımı görmesini ve ürün kalitesinin doğruluğunun ispatlandığını düşünmesini sağlayacaktır. Sizin, Instagram mağazanızdan müşterileriniz tarafından oluşturulmuş bu içerikleri paylaşmanız da hedef kitlenizin satın alma kararında olumlu bir etkiye sebep olacaktır. 

Instagram mağazanız için doğru influencer ile çalışmanız, sizi ürünlerinizle ilgilenecek doğru hedef kitleyle kısa zamanda buluşturacaktır. WOM etkisi yaratmada oldukça büyük bir güce sahip, sosyal medyanın bilirkişileri olarak konumlanan influencer’lar markanızın ve ürününüzün güven elçisi olacaktır. Tabii ki Instagram mağazanız için doğru influencer’a ulaşmak en önemli adım. Doğru Instagram bilirkişisinin ürününüzü deneyimleyip takipçileriyle paylaşması hem marka bilinirliğinizi artıracak hem de satışlarınız üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.Yorum Yap