Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak iPhone için 2010 Ekim’de geliştirilen ve sahip olduğu kaliteli filtreler ve sosyal ağ özellikleri ile kısa zamanda oldukça popüler olan, bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram,  Snapchat’in bir özelliğini alarak gücüne güç katarak buradaki geliştirmelerini hızla sürdürmektedir.Instagram Hikayeler Test özelliği ile daha da interaktif bir hale geliyor. İşte bu yazımızda size Instagram Test nasıl yapılır  Instagram test yapma özelliğini  ve nasıl yapacağınızı anlatacağız.

 

Instagramda test yapma  özelliğini kullanabilmek için öncelikle bir Instagram hesabımızın olması gerekiyor.Eğer Instagram hesabınız yoksa buradaki linke tıklayarak kendinize bir Instagram hesabı açmalısınız. Daha sonra aşağıdaki işlemleri  devam ettirebilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Instagram Hikayeler kısmında bir paylaşımda bulunmalısınız. Çünkü, Instagram test yapma özelliği yalnızca bu kısımda çalışıyor. Çektiğiniz bir fotoğrafı hikayeler kısmına atmak için giriş yaptığınızda, ekranı yukarı kaydırmanız yeterli. Sonrasında kullanabileceğiniz etiketler karşınıza çıkacaktır.

Instagram test nasıl yapılır sorusunun cevabı da bu kısımda başlıyor. Etiketler arasında Test ikonunu göreceksiniz. Bu ikona dokunduktan sonra karşınıza bir soru kutucuğu gelecek. Burada ilk olarak sorunuzu sonrasında ise şıklarınızı yazarak ilerleyeceksiniz. Minimum iki şık ekleyebileceğiniz Instagram test yapma özelliğine isterseniz daha fazla şık da ekleyebilirsiniz. Ekrandaki zarlar ikonuna tıklayarak Instagram’ın belirlediği sorulardan da seçim yapabilirsiniz. Instagram test quiz özelliği için sadece bunları yapmanız yeterlidir. Sonrasındaki işlemler ise bir hikaye paylaşmak için yaptığımız uygulamaların aynısı olarak devam ediyor.

 Yorum Yap