Kısa adı PUBG olan Player Unknown’s Battlegrounds  oyun alanına gireli yaklaşık iki yıl oldu. 2017 yılında piyasaya sürülen bu oyundan sonra, oyunun mobil versiyonu da 2018 yılında oyuncularla buluştu. Kısa sürede oyun tüm dünyanın her yerinde ilgiyle beğeni kazandı. Durum böyle olunca PUBG para kazanma yolları da aranmaya başlandı. Günümüz dünyasında artık oyun oynarken de  para kazanmak mümkün hale geldi. PUBG Mobile de böyle oyunlardan birisidir. PUBG ile para kazanmak için neler yapılabilir,bu seçenekleri sizler için bir araya getirdik. Bunları sırasıyla açıklamaya çalışalım. PUBG para kazanmak için birden fazla seçenek bulunuyor.

Bugün birçok insan oyun oynayarak para kazanabiliyor. Bunun için Twitch ve YouTube olmak üzere iki önemli platform var. PUBG ile para kazanmak için tek yapmamız gereken her hangi bir oyununuzu YouTube üzerinden izleyicilerinizle paylaşmak olabilir. Tabii tek yol bu değil. İşte PUBG’den para kazanmak için uygulayabileceğiniz 5 yol.

Çevrimiçi turnuvalara katılın

PUBG oynayarak para kazanmanın ilk yolu çevrimiçi etkinliklere ya da turnuvalara katılmak olabilir.

Nakit para ödüllü çevrimiçi turnuvalara katılarak para kazanabilirsiniz. PUBG’den para kazanmak için bu turnuvalara bireysel, ikili ya da takım olarak katılabilirsiniz.Ancak ödülü alabilmek için en sona kalmanız gerektiğini unutmayın. Turnuvaların düzenlendiği bazı çevrimiçi platformlar bulunuyor,bunlar arasında Toornament, Battlefy ve FACEIT’i saymak mümkün.

Çevrimiçi turnuvaların da ötesine geçebilir ve büyük para ödüllerinin olduğu LAN partilerine katılabilirsiniz.

 

Oyun içi eşyaları satın

Boş zamanlarınızda PUBG oynayarak para kazanmak istiyorsanız, oyun içi eşyalarınızı satmayı deneyebilirsiniz. Oyun içi satın aldıklarınızı satmanız için bazı web siteleri bulunuyor. Oyun içinde kasanızdan çıkan envanterleri başka oyunculara satarak ‘çorba parası’ çıkarmayı da düşünebilirsiniz.Oyun hesabını satmak

Günümüzde her şey gibi oyunlar da çabuk tüketilebiliyor. Çok iyi bir oyuncu olsanız bile yeni oyunlara yelken açmak ve PUBG Mobile’i geride bırakmak istiyor olabilirsiniz. Oyun hesabınızı tarihin tozlu sayfalarına gömmek yerine ondan bir gelir elde edebileceğinizi unutmayın.

Son yıllarda başarılı hesapları satmak da oldukça popüler. Siz de en yüksek teklifi yapan birine hesabınızı devrederek para kazanabilirsiniz.

YouTube’a merhaba deyin!

Kendinize Google hesabınızı kullanarak bir YouTube kanalı açabilir ve oyunlarınızı buradan paylaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenlere bir bakalım. PUBG para kazanma yoluna girmek için YouTube’u seçtiyseniz aşağıdakilere sahip olmanız gerekiyor.

Akıllı telefon: Akıllı telefonlarından milyonlarca kişi PUBG Mobile oynuyor. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz. Hatta bir adım öteye geçip oyundan para kazanma aşamasına gelebilirsiniz.

Kulaklık: Oyunun en önemli özelliği, birileriyle oynarken onlarla iletişim kurulabiliyor olması. Yayınladığınız canlı akışta insanlarla iletişim kurmanız gerekecek. Bunun için de ihtiyacınız olan en önemli şey orta seviye bir kulaklık.

Google hesabı: YouTube’da canlı yayın yapabilmek için bir Gmail hesabı gerekiyor. Ekipmanları tamamladıktan sonra kısa sürede bir Google hesabı açabilirsiniz.

İnternet: PUBG Mobile çevrimiçi oynanan bir oyun. Dünyanın birçok yerinden oyuncuyla mücadele ettiğiniz bu oyunda iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Yaşayacağınız kopmalar ve donmalar hem sizi oyunda geri düşürür, hem de izleyicilerin seyir zevkini kaçırır bu nedenle tekraren hatırlatmak gerekirse iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

PUBG Mobile: Artık her şey hazır olduğuna göre tek yapmanız gereken ücretsiz olan PUBG Mobile’i akıllı telefonunuza indirmek.

Ekran kaydedicisi: PUBG Mobile’de girdiğiniz oyunu izleyicilerinizle paylaşabilmek için bir ekran kaydedicisine ihtiyacınız var. Bunu uygulama marketinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

 Yorum Yap