Dünya genelinde yoğun olarak kullanılan Facebook ve Twitter’da bulunan bir içeriği tekrar paylaşmak oldukça kolay. Ancak,günümüzde twitter ve facebook gibi yoğun olarak sosyal hayatımıza giren Instagram’da bulunan  bir içeriği kendi hesabınız üzerinden paylaşmak istediğinizde ise yapılması gerekenler ekran görüntüsü almanız veya video ise önce indirmeniz gerekir çünkü, Instagram’da Twitter’da olduğu gibi retweet veya  Facebook’taki gibi paylaşım butonları gibi kısa yollar kullanıcılara sunulmuyor. Ancak, Instagram Repost işlemi sayesinde takip ettiğiniz kişiler tarafından paylaşılmış olan bir fotoğraf veya videoyu doğrudan kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Bir gönderiyi repost ettiğinizde alt köşesinde içerik sahibinin kullanıcı adı ve repost ifadesi beliriyor. Bu içeriğin size ait olmadığını belirtmesi nedeniyle, kullanıcıların emeğe saygı göstermesi anlamına gelmektedir ve bu  oldukça olumlu bir davranış özelliğini yansıtmaktadır.

İnstagram’da herhangi bir gönderiyi Repost etmek için ilk olarak Google Play Store veya App Store’dan ‘’Repost For Instagram  uygulamasını indiriyoruz. İndirip giriş yaptıktan sonra tekrar paylaşmak istediğimiz fotoğraf veya videoyu buluyoruz.

Uygulama marketlerde bu işlem için onlarca farklı uygulama olduğu için ara yüzleri farklılık gösterebilir. Ancak, temelde yapılması gereken işlemler genel olarak aynıdır.Yorum Yap