PlayStation 4 modeliyle ilgili bazı yeni verileri açıkladı. Şirketin güncel modeli, satışlarda halen oldukça iyi ilerliyor. Merak edilen PlayStation 4 istatistikleri ile ilgili detaylara göz atacağız ama bununla birlikte sırası gelmişken Sony PlayStation 5 hakkında da yeni yeni bilgiler sızmaya başlamış olduğu bilgisini verebiliriz.

Sony  tarafından yayınlanan faaliyet raporlarına göz attığımızda, Sony’nin 2019 ilk çeyreğinde 2,6 milyon ünite PlayStation 4 satışı yaptığını açıklamaktadır. 2018 yılının aynı dönemi ile karşılaştırma yapıldığında, bu çeyrekte satışların 0,1 milyon ünite arttığı belirtilmektedir.

Sony, 2018 yılı için hedeflerini 17,5 milyon ünite olarak açıkladığı bu hedefin üzerinde şirketin 2018 yılında yaptığı toplam dağıtım 17,8 milyon birim olarak hedeflediği miktarın üzerinde 0,3 milyon birim daha fazla satış yaptığını görebiliyoruz.

Şirket 31 Mart 2019 tarihine kadar ilk çeyrekte 96,8 milyon PlayStation 4 satışı yapmış olup henüz  6 yaşına girmemiş olan konsol, satış bakımından PlayStation 3 modelini de önemli sayılacak bir farkla geride bırakmış oldu. PlayStation 3, piyasaya çıkış tarihinden sonraki 7 yıl içerisinde toplam 80 milyon adet satımı gerçekleşmişti. Yorum Yap