Sosyal medyanın günümüzde SEO ya etkileri azımsanmayacak büyüklüktedir.

 

Sosyal medya paylaşımları ve bu paylaşımlar kanalıyla, kullanıcıların sitenize giriş ve siteniz içerisinde sayfalarda dolaşmalarının etkisi SEO açısından çok önemlidir.

 

Sosyal medya kullanıcıları tarafından Sosyal medya platformları olan Facebook,Instegram ve Twitter gibi platformlarda paylaşılan sayfalarınız ve linkleriniz, google tarafından olumlu kabul edilerek, sayfanızın yukarı sıralara çıkmasına büyük oranda katkı sağlayacaktır.

 

Facebook,Instegram ve Twitter günümüzde hemen hemen  en çok tercih edilen sosyal medya alanlarındandır. Bu nedenle, paylaşımlarınızda sitenizin linkini mutlaka bulundurun.

Facebook,Instegram ve Twitter daki  hayranlarınızın sayısal büyüklüğü de google tarafından ihmal edilmeyerek dikkate değer sayılabilir.

İşte bu saydığımız sosyal medyalarda yapılan paylaşımlarınızı backlink olarak görebilirsiniz.

Özellikle Facebook gibi sosyal medya kullanıcıları tarafından yapılan her paylaşım, geniş kullanıcılara ulaşmasını sağlayacak ve  sitenize olan ilgiyi artırarak, girişlerin artmasına büyük oranda yardımcı olacaktır.

Web sitesi ve e-ticaret sitesi yöneticileri, sosyal medyanın tüm alanlarını, en etkin şekilde kullanmaya, her zaman önem vermelidir.

Sosyal medya, müşterilerinize herhangi bir ücret ödemeden ulaşabileceğiniz ve bu kanalla, her yeniliğinizi paylaşıp, sitenize yoğun bir şekilde trafik sağlayabileceğiniz bir kanaldır.

Paylaşımlarınızı hedef kitlenizdeki insanların, sosyal medyayı yoğun olarak kullandığı saatlere getirmeye de özen göstermelisiniz.

Uygun saatlerde yapılan paylaşımların daha fazla kullanıcıya ulaşacağı tezini her zaman aklınızda tutarak uygun saatlerde paylaşımlar yapmaya özen gösteriniz.



Yorum Yap