2018’ yılı Kasım ayının başlarından itibaren  WhatsApp kullanıcıları yeni sticker özelliğini kullanmaya başladılar. Bu özellikten şu an için Android ve iOS kullanıcıları faydalanabiliyorlar.

Detaylı açıklamalara başlamadan, öncelikle bu özellik hakkında biraz bilgi vererek başlamak isterim. Bu yeni özellik sayesinde çeşitli temalardan çıkartmalar atabilir,ruh halleri ve diğer kategorilere ait hareketli veya hareketsiz  grafikler gönderebilirsiniz.

 

WhatsApp ta Kendi sticker listenizi oluşturmak!

Sticker özelliği, bildiğiniz üzere sohbet platformlarında yeni değil. WhatsApp bu noktada diğer solyal medya araçlarına göre görebiraz geç kaldı diyebiliriz. Ancak WhatsApp’ın dikkat çekeceği tarafı ise kendi sticker listenizin olacğıdır. Bunu kendi içinde yapmak henüz mümkün olmasa da üçüncü parti uygulamalarla halledebiliyorsunuz. Şimdilik yalnızca Android kullanıcıları bu yöntemi uygulayabilme imkanına sahiptirler.

Bu bilgileri verdikten sonra sizlere bunu nasıl yapabileceğinizle ilgili bilgileri verelim.

 

·         Google Play Store’dan ‘Sticker maker for WhatsApp’ uygulamasını indirin.

·         Uygulama kurulduktan sonra, uygulamayı açın. Karşınıza ‘Create a new stickerpack’ seçeneği gelecek, bu seçeneği tıklayın.

·         Çıkartma paketinize yeni bir isim vermek istiyorsanız, ilk açılan pencerede bir şeyler yazmalısınız. Her iki kutucuğa da 5 ila 30 karakter arasında yazı girişi yapmak zorundasınız.

·         Bu adımı onayladıktan sonra, karşınıza önceki menü çıkacak. Artık menünün üst tarafında, isimlendirdiğiniz paket bulunuyor burayı tıklayın.

·         Boş fotoğraf tepsileri bulunuyor. Yeni bir şeyler eklemek için birisine tıklayın. Kameradan çek ya da dosyalardan seç ile işlemlere devam edebilirsiniz.

·         Bir fotoğraf ya da resim seçtikten sonra tek yapmanız gereken belirli bir alanı kesmek. Ana hatlar biraz zor olabilir, ancak uygulama içindeki özellikler bunu oldukça kolaylaştırıyor.

·         Tüm çıkartmalar eklendikten sonra sağ alttaki ‘Publish Sticker Pack’e tıklamanız yeterli olup,bundan sonra siz de kendi çıkartma paketinizi kullanabilirsiniz.Yorum Yap